Nevýhody nebankových pôžičiek

Nebankové pôžičky majú veľa výhod. Je veľmi jednoduché ju získať, nikto sa Vás na nič moc nepýta, dostanete ju veľmi rýchlo, je bez ručiteľa, nevadí ak máte záznam v registri, môžete ju využiť na akýkoľvek účel. Aké sú však nevýhody?

V oblasti nebankových pôžičiek sa pohybuje veľmi veľké množstvo podvodníkov. Preto si zmluvu musíte dôkladne preštudovať predtým, než ju podpíšete – v ideálnom prípade ju dajte prezrieť právnikovi. Ak sa chcete vyhnúť týmto podvodníkom, najlepšie asi bude ak o pôžičku požiadate u tých najpopulárnejších nebankových subjektov na Slovensku, ako napríklad Cofidis a Provident.

Ďalšou nevýhodou môže byť pre niekoho “nízka” suma. Napr. Provident poskytuje pôžičky do výšky 1700 €.

Najväčšou nevýhodou sú však vysoké úrokové sadzby, pochopiteľne vyššie ako pri bankových pôžičkách. Pred podpísaním zmluvy si určite všetko poriadne prepočítajte. Dá sa povedať, že výška úrokov je niečo ako “daň” za jednoduchosť vybavenia pôžičky.

Ak máte záujem o pôžičku od Providentu, vyplňte tento jednoduchý nezáväzný formulár. Zástupcovia Providentu Vás budú kontaktovať a pomôžu Vám vybrať tú najlepšiu pôžičku pre Vás.