Pôžičky na občiansky preukaz

1331143_piggy_bank

Čo je vlastne pôžička na občiansky preukaz?

Ak ste sa s týmto pojmom ešte nestretli, tu je krátke vysvetlenie.

Jedná sa o druh rýchlej pôžičky, ktoré žiadateľ dostane iba na základe predloženia svojho občianskeho preukazu (+ ďalšieho dokladu totožnosti na overenie identity klienta). Ideálne riešenie pre ľudí, ktorí o sebe nechcú poskytovať veľa osobných informácií, pre ľudí ktorí nie sú schopní (alebo nechcú) doložiť svoj príjem, resp. pre ľudí, ktorí sú zapísaní v registri dlžníkov.

Avšak nič nie je zadarmo.

Základný problém však spočíva v tom, že pri vybavovaní tejto pôžičky, hlavne pri vyšších sumách, je častá nutnosť ručiť svojím majetkom. Je to vlastne spôsob ochrany proti prípadným neplatičom. V tomto prípade musí samozrejme hodnota majetku prevyšovať hodnotu pôžičky.  Ďalším problémom sú značne vyššie úroky, ktoré poskytovateľ vyžaduje ako daň zato, že žiadateľ nemusí preukazovať svoje príjmy ani informácie z registra dlžníkov.

Ako o pôžičku žiadať?

Ako už bolo spomenuté, hlavnou výhodou pôžičky je to, že  k jej poskytnutí Vám stačí len občiansky preukaz a druhý doklad totožnosti. Po preukázaní sa týmito dokladmi sa uzavrie zmluvný vzťah medzi poskytovateľom a žiadateľom. Pôžička na občiansky preukaz je zväčša poskytovaná nebankovými inštitúciami alebo súkromnými osobami.  Je tak hlavne preto, že sa jedná o sektor, ktorý nie je kontrolovaný štátom, čo z neho robí značne rizikovú oblasť. Podobné pôžičky však poskytujú aj banky.  U bánk sa väčšinou jedná o pôžičky vyšších súm, kde nemusíte dokladovať svoj príjem, avšak tiež sa nevyhnete ručeniu nehnutelnosťou.

Pri rozhodnutí zobrať si pôžičku na občiansky preukaz je teda nutné zvážiť všetky pre a proti. Takisto je potrebné byť obozretný pri podpisovaní zmluvy a všetkých zmluvných podmienok.

32 thoughts on “Pôžičky na občiansky preukaz

 1. Potreboval by som pozicat sumu 6.000,-€ na splatenie starych mensich uverov. Akceptujem výsku úroku na zabezpecenie. Prosím len seriozne bez poplatkov vopred. Serioznost pri splacaní zarucujem aj ja, ďakujem

 2. Dobry den chcem vas poprosit o pozicku 8000 euro som zamestnany s prijmom a v registri neplaticov je mozne poziadat o pozicku dakujem za odpoved. Jozef Púpava

 3. Potrebujem pozicat 1000e bez poplatku vopred.Na urokoch nezalezi,ale aby som mohla splacat po nejakych 50e mesacne.

 4. Dobry den potrebovala by som surne požičku vo vyške 2000€ na 24mesiacou pracujem v automobilke na živnost moj mesacny prijem je od 600-900€ momentalne mam necakane vydavky a velmi by mi pomohlo keby som mohla zyskat požičku . Dajte mi prosim vediet na mail. Dakujem za kladne vybavenie.

 5. poziadal by som o blizsie informacie
  ako je aka vyska financii je mozne poskytovanie
  od euro do maximylnej vysky euro
  doby splatnosti a
  na ake dane ucely je mozne pozicku poskytnut
  a nasledne dalsie informacie s poskytovanie financii
  akujem za skoru odpoved

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *