Pôžičky pre nezamestnaných

691662_out_of_luck___

Každému sa môže stať, že sa zrazu ocitne bez práce. To by však nebol až taký problém, veď určite onedlho nájde novú prácu. Ale čo spraviť keď sa Vám nedarí dlho nájsť žiadnu prácu a Vaše financie a tajné zásoby sa začínajú stenšovať.

V takomto prípade môžete siahnuť po pôžičke pre nezamestnaných. Avšak musíte zvážiť niekoľko vecí. Kedže sa jedná o pôžičku pre nezamestnaných, nebudete potrebovať potvrdenie o príjme. Preto túto pôžičku poskytujú výlučne nebankové spoločnosti. To však v praxi znamená vyššiu úrokovú sadzbu a prísnejšie zmluvné podmienky. Veľkou výhodu však je to, že pôžičky pre nezamestnaných sú väčšinou koncipované ako rýchle pôžičky. To znamená, že vybavovanie prebieha rýchlo a peniaze dostanete do niekoľkých hodín. Taktiež sa jedná o bezúčelový úver, čo znamená, že nemusíte nikomu dokladovať na čo požičané peniaze použijete. Spoločnosť, ktorá Vám pôžičku poskytne musí mať ale nejakú záruku, že svoj dlh splatíte a peniaze jej vrátite. Preto po Vás s najväčšou pravdepodobnosťou bude požadovať nejaký druh ručenia. Pri nižších sumách to väčšinou býva nejaká hnuteľná vec (auto, vybavenie domácnosti apod.). Pri vyšších sumách to pochopiteľne býva nejaká nehnuteľnosť najčastejšie byt alebo dom.

Pri pôžičkách od nebankových spoločností je však treba si dávať pozor. Treba si preveriť spoločnosť od ktorej si pôžičku beriete, tiež pozorne prečítať zmluvu a byť oboznámený so všetkými podmienkami.

2 thoughts on “Pôžičky pre nezamestnaných

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *