Výhody nebankových pôžičiek

Pokiaľ zháňate pôžičku, najjednoduchším riešením je požičať si od nebankových spoločností – vo väčšine prípadov to však nie je najlepšie riešenie.

Nebankové pôžičky si zvyčajne berú ľudia, ktorí majú pre rôzne príčiny problém dostať pôžičku od banky. Banky majú veľmi prísne kritéria, navyše po finančnej kríze sú stále prísnejšie. Pri posudzovaní žiadostí musíte dokladovať množstvo vecí, ako napríklad potvrdenie o príjme, musíte mať čisté záznamy v centrálnom registri dlžníkov a často musíte dokladovať i účel pôžičky.

V tomto spočíva obrovská výhoda pôžičiek z nebankového sektoru – väčšina nebankových spoločností od Vás nechce žiadne dokladovanie, žiadne potvrdenia o príjme, skrátka žiadne zbytočné papierovačky a byrokracia. Vo väčšine prípadov postačí vek nad 18 rokov a trvalé bydlisko na území Slovenska.

Ďalšou výhodou je určite rýchlosť – nebankovú pôžičku môžete často dostať už do niekoľkých hodín od požiadania, čo je skutočne úžasné – rýchlosť poskytovania nebankových pôžičiek je však u každej spoločnosti individuálna a záleží i na výške pôžičky.

Na tento typ pôžičiek nepotrebujete žiadneho ručiteľa a peniaze môžete využiť na akýkoľvek účel – napríklad aj na splatenie dlhov. Peniaze dostanete v hotovosti alebo na účet.

Keďže každá minca má dve strany, nebankové pôžičky majú okrem výhod aj svoje nevýhody – odporúčam prečítať aj článok nevýhody nebankových pôžičiek.

Pokiaľ máte záujem o nebankovú pôžičku, môžete vyskúšať napríklad známu firmu Provident, o ktorej ste už určite počuli napríklad v televízií. Stačí vyplniť nasledujúci formulár a čakať, kým Vám zavolá zamestnanec Providentu a dohodne sa na osobnej schôdzke.